Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Czujnik pomiaru jakości powietrza

Zapraszamy do śledzenia jakości powietrza na terenie naszej gminy. Czujnik powietrza, który został zainstalowany na budynku SP Bolków podaje następujące parametry w czasie rzeczywistym:
Stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego smogu: pyły 𝗣𝗠 𝟭, 𝗣𝗠 𝟮.𝟱, 𝗣𝗠 𝟭𝟬 (wyniki prezentowane są procentowo oraz za pomocą kolorów)
 
▶ wilgotność powietrza
▶ ciśnienie atmosferyczne
▶ temperatura
 
Wyniki można odczytywać za pośrednictwem:
1⃣ strony internetowej www.bolkow.pl – widget prezentujący wyniki znajduje się pod ogłoszeniami na stronie startowej,
3⃣ aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS
 
Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń, ma służyć Państwu do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób, szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu oddechowego).
 
Dodatkowo montaż sensora i prezentacja danych dotyczących jakości powietrza na terenie naszej gminy, ma również działanie prewencyjne. Uświadamiające nam wszystkim, jak duży wpływ na jakość powietrza, ma spalanie odpadów w piecach i kotłach c.o. czy ogrzewanie domów słabej jakości paliwem.
 

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.