Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Geopark w szkołach podstawowych

19 października Szkoła Podstawowa w Kaczorowie jako trzecia placówka w naszej gminie (11.10 – Szkoła Podstawowa w Sadach Górnych, 12.10 – SP Bolków) wzięła udział w warsztatach edukacyjnych "Mój mały świat wśród Kaczawskich Wulkanów" oraz "Moje miejsce w Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów", które były realizowane w ramach projektu "Dumni z Krainy Wygasłych Wulkanów - Edukacja Regionalna Partnerstwa Kaczawskiego".
 
Celem programu jest zwiększenie świadomości uczniów na temat istnienia Krainy Wygasłych Wulkanów oraz budowie lokalnej marki w oparciu o regionalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Podczas zajęć dzieci poznawały lepiej region w którym mieszkają, w szczególności jego dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe oraz historyczne. W zajęciach dzieci korzystały z gier edukacyjnych przygotowanych na potrzeby programu, np: "Skarby geoparku", "Podróż po geoparku" czy "Geoparkowe memory". Po ukończonych zajęciach każda szkoła otrzyma po dwa komplety tych gier oraz materiały edukacyjne dotyczące regionu.
 
Szkoła w Kaczorowie - dzieci na zdjęciach
gry geoparkowe
1
1
2
1
1
1

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.