Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

GEOPARK

 

Kraina Wygasłych Wulkanów to:

obszar o powierzchni ok. 1300 km2 (zasięg 14 gmin) rozwijający się w oparciu o unikatowe dziedzictwo geologiczne, bogatą historię i aktywność mieszkańców.

 

Czym jest Geopark

Geopark to spójny obszar, który w zrównoważony sposób zwiększa ochronę i wykorzystanie dziedzictwa geologicznego i sprzyja dobrobytowi ekonomicznemu ludzi tam mieszkających.

W geoparku unikatowe dziedzictwo geologiczne służy jako filar promocji i rozwoju, jednak działalność geoparku nie ogranicza się do popularyzacji geologii. Celem geoparku jest również promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu oraz poprawa jakości życia mieszkańców.

Czym nie jest Geopark

Choć nazwa “geopark” może się tak kojarzyć, nie jest on:

  • obszarem ochrony przyrody (jakimi są parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty). Na obszarach geoparku nie występują żadne prawne ograniczenia w swobodzie działalności gospodarczej, w tym wydobywczej.
  • parkiem rozrywki, np. dinoparkiem.
  • lapidarium/parkiem skał

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?! Kliknij w PANEL :)

 

GEOPARK panel duzy

 

Mapa turystyczna Krainy Wygasłych Wulkanów

Aby zobaczyć mapę Krainy Wygasłych Wulkanów w powiększeniu kliknij w zdjęcie, bądź pobierz w wersji *.pdf

 

F I L M Y promujące GEOPARK

miniatura z filmu z youtuba geopark miniatura z filmu z youtuba geopark

kkw 3 kkw 4

 

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.