Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Bolków
Gmina Bolków
shape

Miasta partnerskie

Miasta partnerskie Gminy Bolków

borken

Borken w Niemczech

Umowa partnerska podpisana 27 września 1997 r.
Borken leży w landzie Północna Nadrenia-Westfalia i bezpośrednio graniczy z Holandią.
Tradycyjnie był to teren rolniczy. Nowoczesne rolnictwo nadal jest ważną dziedziną gospodarczą tego regionu, jednak szybko przekształca się w znaczący ośrodek przemysłowy.

 

bad muskau

Bad Muskau w Niemczech

Umowa partnerska podpisana 20 października 2006 r.
Bad Muskau miasto w Niemczech, administracyjnie w Saksonii nad Nysą Łużycką. W Bad Muskau znajduje się drogowe przejście graniczne. Na terenie miasta znajduje się centrum Parku Mużakowskiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

heerde

Heerde w Holandii

Umowa partnerska podpisana 12 czerwca 1992 r. Rozwiązana 31.12.2013 r.
Gmina Heerde położona jest w środkowej Holandii, w Geldrii. Ma bardzo dobrze rozwinięty i unowocześniony sektor przemysłowy. Ponadto dobrze rozwinięta infrastruktura sprzyja rozwojowi i uprawianiu turystyki na tym terenie.

 

doksy

Doksy w Republice Czeskiej

Umowa partnerska podpisana 19 sierpnia 2006 r.
Miasto Doksy położone jest w północnych Czechach, w krainie zamków, pałaców i jaskiń. Posiada doskonałe tereny pod turystykę, naturalny akwen wodny z dużymi, piaszczystymi plażami i lasami stanowi świetne zapleczem do uprawiania sportów wodnych oraz aktywnego wypoczynku.

 

Jakość powietrza

FE PR DS UE EFFR poziom PL kolor

Projekt "Rozwój e-usług w Gminie Bolków" współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 2 Technologie Informacyjno-komunikacyjne Działanie 2.1 E-usługi publiczne.